Vínohlav - vinařem na zkoušku

vinohlav

Vyzkoušejte si na rok být vinařem. Adoptujte si u nás vinný keř – hlavu ve vinohradu a buďte celý rok u vzniku dalšího ročníku vína z tradičního rodinného vinařství Kubík.

Nemusíte žít ve vinohradu celý rok, není nutné dávat výpověď v práci. Přitom se s námi zúčastníte okopávání vinohradu, vylamování, budete u sklizně a výroby vína. Na konci sezony si odvezete víno, které prošlo vašima rukama, budete vědět, kde vyrostlo, kdo a jak se o něj staral a kdo ho zpracoval.

Budete mít celý rok přehled o svém víně od začátku až k vinobraní. Při výrobě vína zachováváme odrůdu a terroir, výsledné víno je z konkrétních hlav, ve várce je přitom i surovina z jiného řádku. Zúčastníte se zážitkových akcí ve vinohradu, navštívíte vinařství a můžete využít zvýhodněné ceny ubytování a vína. Na třech zážitkových akcích ve vinici vás čeká práce pod odborným dohledem vinohradníka a na svačinu bílovická škvarková pomazánka přímo ve vinohradu, nebo v případě nepříznivého počasí v Penzionu u Vinohradu pod pergolou. Každá akce pokračuje prohlídkou vinařství s degustací vína.